Ať je sklo vaší inspirací
a my vaším průvodcem.

Náš příběh

Jsme tradiční firma, která má se sklem dlouholeté zkušenosti. Náš příběh začal v roce 1993, kdy původní majitelé začali podnikat v tomto oboru. V roce 1997 začali vyrábět první pískované dekory, které zdobí nejedny celoskleněné dveře a stěny. Výběr byl možný z galerie pískovaných skel nebo z vlastního dodaného návrhu. V roce 2002 byla založena společnost VV SKLO s.r.o. se sídlem v Křižanově u Velkého Meziříčí v kraji Vysočina.

Díky narůstajícímu objemu výroby se zrodil plán na vybudování zcela nové výrobní haly s novými technologiemi. Plán se stal skutečností, když se v roce 2005 začalo s výstavbou nové výrobní haly a administrativní budovy.

Slavnostní otevření se konalo v roce 2008. Díky vysokému zájmu zákazníků o zhlédnutí našich produktů a výrobků jsme v nově vybudované administrativní budově otevřeli i vzorkovnu, kde si mohou všichni naši zákazníci prohlédnout naše produkty a výrobky.

Postupně jsme nakupovali nové a často jedinečné technologie, díky kterým jsme nyní schopni vyrobit jakýkoliv skleněný prvek do vaší domácnosti, kanceláře či veřejných prostor.

Velkou událost pro nás znamenala koupě kalící linky. Díky ní jsme mohli nabídnout vlastní výrobky z tvrzeného skla a postupně dál rozvíjet výrobní program. Jelikož je dnes naprostá většina skel kalená (tvrzená), dokážeme být naprosto soběstační a navíc kalíme i pro ostatní sklenáře v širokém okolí.

Celoskleněné dveře jsme začali dodávat stále ve větším počtu, až jsme se posunuli k výrobě celoskleněných stěn, obkladů, zábradlí a dalších prvků. Proto dnes zvládáme vyrobit i velmi náročné složité konstrukce. Budova naší firmy získala ocenění: Čestné uznání Stavba Vysočiny 2008.

Během roku 2014 jsme obměnili velkou část technologií na opracování skla. Zakoupili jsme zcela nové brusky a neustále zvyšující se poptávka po vrstvených sklech (zábradlích) nás přiměla ke koupi unikátní pece HOAF pro vrstvení skel a provedení náročného heat soak testu.

Věříme, že sklo je z velké části o designu, proto se ho snažíme neustále zdokonalovat. V roce 2015 jsme pořídili technologii na plnobarevný digitální nanotisk, díky kterému umíme vyrobit jedinečné dekory.

V roce 2019 jsme kompletně přestavěli vzorkovnu, která je součástí našeho sídla v Křižanově. Vzorkovna nabízí k nahlédnutí širokou škálu našich dekorů a variant celoskleněných výrobků zakomponovaných do interiéru. Naší největší chloubou je schodiště z vrstveného skla, které při východu slunce rozehraje barvami celý prostor a přenáší tak pozitivní energii na návštěvníky i zaměstnance.
Díky zkušenému týmu našich pracovníků a kombinaci nejmodernějších technologií zvládneme vaši zakázku kompletně projektovat, vyrobit a namontovat. Protože sklo nás baví.

Spojte se s námi

Sklo nás baví